Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

Бронхіт у дітей

2014.12.25 19:41
БРОНХІТ

Бронхіт — інфекція верхніх дихальних шляхів, яка найчастіше зустрічається в холодну пору року, так як в цей період особливо "вдало" з'єднуються кілька факторів, що сприяють поширенню захворювання.

У містах підвищується рівень забруднення твердими частинками, які дратують бронхи, вікна в будинку закриті, через що підвищується концентрація хвороботворних мікроорганізмів в приміщенні, надмірний нагрів сушить повітря, пересихає слизова оболонка верхніх дихальних шляхів, і вона вже не так ефективно захищає нас від інфекційних агентів.

До всього цього можна сміливо додати елемент пасивного куріння. Недавні дослідження показали, що сигаретний дим має здатність осідати у вигляді частинок на одязі, який потім вдихають діти, сидячи на колінах батьків. Словом, дихальні шляхи інфікуються, набухають і виробляють слиз.

Існує кілька сімей вірусів і бактерій, які викликають бронхіт. Але, як правило, захворювання викликається тим самим вірусом, який викликає звичайну застуду. Рідше причиною бронхіту може стати грибковий патоген, або токсичні речовини - алергени.

Пусковим механізмом захворювання є переохолодження, внаслідок якого йде зниження імунного статусу організму. Найчастіше "агресором" виступають сапрофітні мікроорганізми, які до того ніяк не виявляли себе.

Гострий бронхіт часто з'являється раптово!

Типові симптоми гострого бронхіту:

  • сухий кашель, який потім стає вологим і супроводжується виділенням мокроти
  • мокрота жовтуватого кольору (у разі приєднання бактеріальної інфекції)
  • невелике підвищення температури (менше 38С)
  • головний біль
  • біль у горлі
  • загальне почуття втоми і виснаження

Необхідно собі усвідомити, що при нормальному перебігу хвороби процес виділення мокротиння відбувається постійно. Не потрібно цього боятися, адже таким чином природою утворюється як би захисний бар'єр з противірусними і антибактеріальними властивостями.

Ця рідина необхідна для організму, бо бронхіальне дерево самоочищається за рахунок дренажних функцій. Але і спеціально збільшувати кількість мокротиння за рахунок прийому відхаркувальних засобів і раскашліванія - не можна, щоб уникнути закупорювання слизом дрібних і середніх бронхів і загрози застійних явищ.

При переході бронхіту у хронічну форму кашель може тривати до трьох місяців, його характер стає вологим і супроводжується рясним виділенням мокроти. Можливі різні респіраторні ускладнення.

Діагностика бронхіту відносно проста для кваліфікованого спеціаліста, оскільки в більшості випадків достатньо прослуховування грудної клітки стетоскопом. Проте відзначимо, що тільки лікар може поставити точний діагноз захворювання, особливо у такий вразливою до ускладнень категорії пацієнтів, як діти. У цьому випадку медична консультація фахівця обов'язкова.

Лікування бронхіту легкої форми особливих труднощів не представляє. Відпочинок, гарячі напої, відсутність різких температурних коливань, часте провітрювання кімнати, вологе прибирання - всього цього може бути достатньо для відновлення нормальної життєдіяльності.

У серйозних випадках необхідне використання жарознижуючих засобів, муколитиков та антибіотиків, доцільність прийому яких лежить тільки в компетенції Вашого лікаря.

Пам'ятайте, що дитину, у якого хвороба не долікувати до кінця, вести в садок або школу не можна. Якщо малюк переохолоджуватиметься, - хвороба повернеться. І в це замкнене коло потрапляють дітки, батьки яких поспішили скоріше відправити дитину в дитяче заклад. 2-3 тижні - і про гострому бронхіті можна забути.

Захворювання неодмінно відступить, якщо забезпечити для цього нормальні умови і дати організму час на відновлення.

Так, симптоми захворювання можуть пройти і за тиждень. Але це погляд поверхневий. Насправді порушення дихальної функції плюс наявність залишкового запального процесу все ще має місце бути. Не можна вимагати від організму неможливого. Реальне "згасання" відбудеться лише через три тижні. Матуся повинна це запам'ятати.

Найчастіше при бронхіті використовують інгаляції. Їх можна робити з мінеральною водою, фізіологічним розчином, ефірними маслами або фармпрепаратами. Засоби для інгаляції призначає лікар.

Наявність сучасного обладнання для проведення інгаляцій у дитячому відділенні "Бебі клінік" Медичного центру "Парацельс" робить процедуру набагато ефективніше і безпечніше, ніж застарілі методи, (дуже улюблені нашими бабусями), з використанням окропу і чайників-каструль. Користі від гарячої кухонного начиння не так багато, а ризик опіку - суттєвий.

І ось, коли малюк видужав і про бронхіті можна забути, саме час подумати про загартовування. Чи не перекутуйте дитини. Так, на вулиці зима, але не завжди температура мінусова, і одягати по дві шапочки і три жилета - не обов'язково. Будь педіатр Вам скаже, що пік бронхіту відзначають не в хрещенські морози, а коли на вулиці потеплішало.

Якщо у Вас виникли питання або занепокоєння щодо здоров'я Вашої дитини, - звертайтеся в наш центр. Фахівці "Бебі клінік" завжди раді Вам допомогти.

Повернутися