Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

АНГІОМА НОВОНАРОДЖЕНОГО

2023.03.27 13:35
АНГІОМА НОВОНАРОДЖЕНОГО

Ангіома новонародженого – доброякісна судинна пухлина , яка виникає як на рівні шкіри, так і на рівні слизових оболонок та органів. Статистика каже, що ангіома новонародженого зустрічається у 3-10% дітей, причому у дівчаток вона зустрічається вдвічі частіше, ніж у хлопчиків. Також відмічено, що частота утворень, як правило, вища у недоношених дітей та дітей з низькою масою тіла при народженні.

Які причини ангіоми? Ангіома новонародженого обумовлена високою проліферацією ендотеліальної тканини кровоносної судини, зазвичай капілярної. Існує безліч гіпотез із цього приводу. Деякі дослідники припускають участь естрогенного гормонального компоненту.         

Залежно від глибини, де вони розвиваються, можна назвати різні типи ангіом. Поверхнева ангіома виникає на поверхні шкіри та характеризується типовим червоним кольором. Це найпоширеніший тип.

Глибока ангіома виникає на підшкірному рівні і проявляється як багряно-голуба припухлість або вузол. Змішана ангіома має загальні ознаки для обох вищеперелічених типів.

Характеристики ангіоми

Розмір утворень у новонародженого може сильно відрізнятися: від уражень розміром кілька сантиметрів до ангіом, що вражають набагато більші ділянки шкіри. Крім того, у деяких випадках у новонародженого може з'явитися більше однієї ангіоми.Коли йдеться про невеликі і дуже численні утворення, може бути кореляція з вісцеральним ангіоматозом.

Які ускладнення? У нормі ангіома не є небезпечним захворюванням, проте при розвитку на особливо делікатних ділянках здатна провокувати важкі ускладнення. Така ситуація, наприклад, з ангіомою, яка розвивається на периокулярному рівні. Фактично, наявність ангіоми в цьому місці може перешкоджати нормальному розвитку ока, сприяти амбліопії, косоокості та спотворенню обличчя.

Це ж стосується випадків, коли ангіома новонародженого виникає в дихальних шляхах, де вона може призвести до респіраторних порушень. У будь-якому випадку взагалі будь-яка ангіома новонародженого, розташована на слизових оболонках, органах або поблизу делікатних ділянок тіла може спричинити серйозні ускладнення.

Серед інших можливих ускладнень, згадаємо:

·        виразку;

·        кровотечу;

·        вторинні інфекції, які у найсерйозніших випадках можуть призвести до некрозу тканин.

Який прогноз ангіоми?

У цілому нині ангіома має гарний прогноз, у переважній більшості випадків вона схильна до спонтанного регресу у перші сім років життя дитини. Однак у деяких пацієнтів регресія може зберігатись протягом тривалого часу. У таких випадках є сенс звернутися за медичною допомогою. Прогноз змінюється при виникненні ангіоми новонароджених поблизу органів або делікатних ділянок тіла з появою важких ускладнень для дитини.

Як лікувати?

Залежно від випадку усунути ангіому новонародженого можна за допомогою фармакотерапії та лазерної терапії. Вибір терапевтичної стратегії належить виключно лікареві. Існують фармакологічні препарати з бета-блокаторами , які здатні зупинити ріст пухлини та прискорити її регресію. Більш ніж 90% випадків фармакологічна терапія досягає сприятливого результату.

Пам'ятайте, що консультація з фахівцем абсолютно необхідна, щоб мати можливість встановити правильний і своєчасний діагноз.

 

 

Повернутися