Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ВАННОЧКА НОВОНАРОДЖЕНОГО: ЯК ПРАВИЛЬНО КУПАТИ НЕМОВЛЯ?

2023.05.15 13:50
ВАННОЧКА НОВОНАРОДЖЕНОГО: ЯК ПРАВИЛЬНО КУПАТИ НЕМОВЛЯ?Купання є важливою гігієнічною звичкою, що впливає на когнітивний та емоційний розвиток новонародженого. рН шкіри немовляти недостатньо кислий і потовиділення ще незріле.
Коли розпочинати?
Приступати до купання новонародженого можна тільки після відпадання кукси пуповини, коли ранка добре загоїться. Якщо не дотримуватись цієї поради, то мікроорганізми, що знаходяться у воді, сприяють легким інфекціям, що продовжує час загоєння. Якщо кукса ще не відпала, то слід обмежитися миттям ділянок шкіри ручним душем або губчастими ваннами.
Як підготуватись?
Ідеального часу для купання новонародженого не існує, але можна встановити ритуал, присвячений гігієні, щоб він був більш менш однаковим, (наприклад, перед останньою вечерею або перед сном). Купання дитини має бути приємним та розслаблюючим заняттям і для мами.
Якщо ви помітили, що при купанні малюк напружений або відчуває дискомфорт, слід зменшити його частоту або чергувати обтирання з зануренням. Бажано почекати після годування дві години, щоб розпочати водні процедури.
Ванна має розслаблюючий ефект і може стати відмінним методом поліпшення сну дитини. Загалом купання малюка не повинне перевищувати 10-15 хвилин. Воду, в якій купають новонародженого, слід контролювати за допомогою термометра або торканням ліктя. Ідеальна температура повинна залишатися якомога ближче до 36° та 37,5°C.
Перед купанням дитини важливо, щоб все необхідне було під рукою, щоб не довелося залишати дитину самої у ванні або на пеленальному столику навіть на кілька секунд.
Перш ніж купати новонародженого переконайтеся, що ви зняли всі прикраси, (щоб випадково не поранити дитину), і добре вимили руки.
У зв'язку з цим слід пам'ятати, що передача мікроорганізмів, відповідальних за неонатальні інфекції, які можуть виникнути в перші дні життя, відбувається в основному через руки, дихання та контакт сторонніх тіл зі шкірою або слизовими оболонками дитини. Якщо така неприємність сталася, ви можете звернутися за допомогою до фахівців МЦ «Парацельс».
Які засоби вибрати?
Для купання дитини важливо правильно вибрати косметичні продукти. Для очищення необхідно використовувати спеціальні засоби для ніжної шкіри, без мила та поверхнево-активних речовин. Уникайте пінних і надмірно парфумованих косметичних засобів. Миючий засіб, який використовується для купання дитини, повинен мати рН від 5,0 до 5,5. Кожні 2-3 дні мийте дитині голову відповідним шампунем, який не щипає очі. Купати малюка слід не менше 2-3 разів на тиждень.
Які запобіжні заходи необхідно вжити?
Ризики під час купання новонародженого різні та включають випадкові падіння чи пошкодження шкіри після прямого контакту із занадто холодною чи гарячою водою. Таким чином, у перші місяці життя дитина ще не може регулювати температуру свого тіла і може страждати від гіпотермії. Купання новонародженого в жодному разі не можна проводити поблизу кранів через небезпеку опіків. Після купання слід уникати використання тальку, тому що він може потрапити в дихальні шляхи, якщо його посипати у великих кількостях на груди та верхні кінцівки.
Очищайте лише видимі області, уникаючи надто глибокого проникнення в слуховий прохід чи ніс дитини. Наповнивши ванну, збовтайте воду, щоб переконатися, що немає гарячих точок. Пам'ятайте, що не можна залишати дитину самої у ванні навіть на мить, навіть якщо вода, в якій вона знаходиться, здається малою. Щоб потонути, достатньо 5 см води.
Повернутися