Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ДИТЯЧЕ ЗДОРОВ'Я ТА ОЖИРІННЯ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ТА ДОПОМОГТИ?

2023.09.04 20:00
ДИТЯЧЕ ЗДОРОВ'Я ТА ОЖИРІННЯ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ТА ДОПОМОГТИ?Ожиріння визначається як надлишок жирової маси та маси тіла, які не перебувають у межах норми. На сьогодні це одна з найзлободенніших проблем. У світі налічується близько 120 мільйонів дітей та підлітків, які страждають від ожиріння. 80% їх зберігають цей стан і у дорослому віці.
Дитяче ожиріння вважається справжнім соціальним бичем. Крім того, що воно свідчить про сумнівні виховні здібності батьків, це наражає на серйозний ризик якість життя і здоров'я дитини.
Як це розпізнати?
Оцінка ситуації у дитини дещо складніша, ніж у дорослого. Потрібно орієнтуватися не лише на індекс маси тіла (ІМТ), але й враховувати мінливий ріст, вік та стать. Надмірною масою тіла можна вважати, коли вона перевищує 10% від фізіологічної норми, діапазон ожиріння – вага перевищує 20% від фізіологічної норми.
Слід розуміти, що пухка дитина - не обов'язково здорова. Щоб зняти всі сумніви, зверніться до сімейного лікаря МЦ «Парацельс» для оцінки станів росту, ваги та загального здоров'я і внесення будь-яких корективів у спосіб життя.
Чому дитина гладшає?
Якщо виключити ендокринні патології, то проблема в наступному:
• занадто багато калорій через надмірно великі порції;
• мало в меню овочів;
• надлишок енергоємних продуктів;
• відсутність реальної спортивної практики.
Найбільша відповідальність за дитяче ожиріння лежить на батьках. Боротися з дитячим ожирінням нелегко, але потрібно.
Як змусити дитину схуднути?
Маленька дитина з кількома зайвими кілограмами (помірно надмірна вага) категорично не повинна піддаватися низькокалорійним дієтам для схуднення. Як правило, достатньо позбавити раціон від нездорової їжі та збільшити кількість фізичної активності.
Якщо дитина відверто гладка, потрібно рішуче і аргументоване втручання в її звички. Орієнтуйтеся на три звичайні прийоми їжі плюс два перекушування. Не заохочуйте перекушування, багаті на цукор і жири. Привчайте її до рухливих ігор та фізичних навантажень для спалювання калорій та правильного фізичного розвитку.
Загалом рекомендується виключити всі шкідливі продукти, включаючи солодкі та солоні закуски. Навчіться говорити дитині: "Ні!" Привчайте їсти вдома. Свідоме домашнє приготування – дієвий захист від дитячого ожиріння. Нехай дитина їсть те саме, що й дорослі, але відповідними порціями.
Низькокалорійна дієта для схуднення має бути рекомендована лише фахівцем. Інакше виникне ризик порушення розвитку чи створення негативних відчуттів, контрпродуктивних у свідомості дитини.
Як запобігти?
Створіть звичку, свого роду рутинну схему, яка включає управління стимулами апетиту і ситості. Сніданок – перекус – обід – перекус – вечеря. Перекушування, які не є овочами чи фруктами – скасуйте. Важливо запровадити практику тренувальної гри чи ігрового спорту. Вдосконалюйте моторні навички дітей раннього віку.
Зверніть увагу на те, що тренувально-ігрова та спортивна дисципліна не одне й те саме, і одне не повинно виключати інше. Ці заняття можуть відволікати від моніторів комп'ютерів, телевізорів, відеоігор та мобільних телефонів. Таким чином, активні ігри дуже корисні для профілактики ожиріння.
Повернутися