Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ОТИТ У ДІТЕЙ: У ЧОМУ ПРИЧИНА І ЯК ДОПОМОГТИ?

2024.03.18 15:31
ОТИТ У ДІТЕЙ: У ЧОМУ ПРИЧИНА І ЯК ДОПОМОГТИ? Отит - це запалення вуха, яке може бути як гострим, так і хронічним. Найбільш поширеною формою, але не єдиною, у педіатричній практиці є так званий середній отит (тобто запалення середнього вуха). Це патологія, яка може однаково вражати дітей будь-якого віку та обох статей, хоча, згідно зі статистикою, захворюваність на вушні інфекції вище у дітей віком до чотирьох років.
Що викликає вушні інфекції у дітей?
Найчастіше отит є наслідком застуди чи грипу і викликається бактеріальними, іноді вірусними інфекціями. Фактично, у маленьких пацієнтів мікроорганізми, відповідальні за інфекції дихальних шляхів, можуть легко досягти вуха, переміщаючись євстахієвою трубою, яка є каналом, що з'єднує ніс з вухом. Такому поширенню патогенних мікроорганізмів із дихальних шляхів сприяє анатомія вуха. Насправді у дітей євстахієва труба коротша і горизонтальніша, ніж у дорослих, і це сприяє легкому переміщенню хвороботворних мікроорганізмів.
Як виявляється отит у дітей?
Отит у дітей викликає такі симптоми:
• біль у вухах, який може утруднити годування дитини;
• набряклість;
• почервоніння слухового проходу;
• виділення гною;
• відчуття закладеності вух.
У поєднанні з такою типовою симптоматикою отит у дітей може супроводжуватися симптомами захворювання, що сприяли його розвитку, у тому числі: високою температурою; кашлем; закладеністю носа.
Якщо своєчасно не діагностувати і не провести адекватне лікування, інфекція, що викликає отит, може ускладнитися, залучаючи до запального процесу барабанну перетинку. Це в найбільш серйозних випадках може призвести до її перфорації і навіть незворотного пошкодження слуху.
Якщо ви підозрюєте, що у вашої дитини вушна інфекція, ви можете звернутися на консультацію до отоларинголога МЦ «Парацельс».
Як допомогти при отиті?
Терапія, спрямована на лікування отиту у дітей, варіюється в залежності від багатьох факторів, наприклад, таких як тип інфекції, що викликала захворювання, вік дитини, тяжкість отиту і будь-які наслідки, що випливають з нього (перфорація барабанної перетинки, проблеми зі слухом і т. д.).
У деяких випадках вушні інфекції у дітей проходять самостійно та вирішуються спонтанно, особливо якщо вони спричинені вірусними інфекціями. Тому, перш ніж застосовувати медикаментозну терапію, у найлегших випадках лікар може спочатку призначити протизапальні препарати або анальгетики. Потім, з реакції дитини, оцінити, чи слід призначати інше лікування.
Якщо отит не проходить мимовільно й у серйозніших випадках, лікар може прийняти рішення про призначення прийому специфічних препаратів, спрямованих на знищення мікроорганізму, відповідального за патологію. Тому, якщо причина, що викликає отит у дітей, у бактеріальній інфекції, доцільна антибіотикотерапія.
Антибіотики, які використовуються для лікування отиту у дітей, можна вводити або перорально (зазвичай у вигляді сиропів, суспензій або крапель для перорального застосування) або у вигляді вушних крапель. Крім того, парацетамол можна призначати у поєднанні з терапією антибіотиками, щоб полегшити дитині біль, спричинений вушною інфекцією, та знизити пов'язану з нею лихоманку.
Чого не треба робити при отіті?
При отиті не слід користуватися ватними паличками для гігієни вух. Механічно ватна паличка фактично вштовхує вушну сірку в слуховий канал і при ущільненні створює пробку. Не можна розчісувати вухо, така поведінка може пошкодити шкіру зовнішнього слухового проходу, що сприятиме розмноженню хвороботворних мікроорганізмів. Відмініть відвідування басейну, якщо у дитини нещодавно була вушна інфекція. З обережністю поставтеся до прийому молока та молочних продуктів відразу після прийому антибіотиків, таких як тетрацикліни: молочні продукти можуть інактивувати препарат.
Повернутися