Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

СЕЗОННА АЛЕРГІЯ: ЯК ДОВГО ТРИВАЄ ТА ЧОГО ОЧІКУВАТИ?

2024.04.29 16:14
СЕЗОННА АЛЕРГІЯ: ЯК ДОВГО ТРИВАЄ ТА ЧОГО ОЧІКУВАТИ?Весна – час цвітіння. Останнім часом фахівцями встановлено, що сезон алергії стає дедалі сильнішим і тривалішим. Одним з винуватців цього, мабуть, є зміна клімату та подальше збільшення кількості пилку у повітрі.
Що таке поліноз? Поліноз – це сезонна алергія. Алергічні реакції спричиняє пилок. Пилкові зерна відкладаються на слизових оболонках дихальних шляхів, а імунна система втручається та виробляє прозапальні хімічні медіатори.
Нещодавні наукові дослідження показали, що змінюється не лише тривалість періоду цвітіння, а й характеристики пилку, який стає більш концентрованим і, отже, більш алергенним .
Чи є зв'язок між зміною клімату, алергією та Covid-19?
Пандемія Covid-19 змусила людей проводити більше часу у приміщенні, носити маски на свіжому повітрі та частіше мити руки. Це допомогло обмежити контакт з алергенами, що передаються повітрям.
Механізм викиду пилку (цвітіння) варіюється в залежності від виду та деяких кліматичних параметрів: спекотні та вітряні дні полегшують запилення, а висока відносна вологість повітря ускладнює його.
За періодом появи симптомів в Україні розрізняють періоди: «весна-літо»: найчастіший поліноз, що викликає підвищену чутливість до рослин, які квітнуть з квітня по вересень; «літо-осінь»: прояви рідкі, спричинені цвітінням рослин у серпні та вересні.
Які ознаки сезонної алергії? У кожного пацієнта свій індивідуальний поріг, і показово, що симптоми стають серйознішими, чим більше перевищення порогового значення концентрації алергенів. Алергія на пилок проявляється комплексом клінічних симптомів (очних, носових та бронхіальних). До проявів полінозу відносяться алергічний риніт та бронхіальна астма. Фактично численні дані свідчать, що астму і риніт вважаються різними клінічними проявами єдиного запального процесу, що вражає дихальні шляхи.
На рівні дихальних шляхів поліноз часто проявляється: чханням; свербінням у носі чи піднебінніі; рясними, прозорими виділеннями та закладеністю носа. Респіраторні симптоми, пов'язані з прогресуючим розвитком алергічного риніту в астму, включають утруднення дихання, пов'язане з відчуттям стиснення в грудях; сухий та дратівливий кашель; внутрішньогрудні хрипи.
Симптоми алергічного кон'юнктивіту: рясна сльозотеча; свербіж кон'юнктиви, яка виглядає червоною та набряклою; фотофобія (дискомфорт від світла). Інші симптоми полінозу: лобний головний біль (часто); загальне почуття нездужання; почуття втоми та труднощі з концентрацією уваги; шкірні прояви (кропив'янка чи дерматит).
Симптоми можуть зникнути так само швидко і раптово, як і з'явилися, але іноді вони зберігаються до тих пір, поки ви піддаєтеся впливу алергенів.
Які запобіжні заходи? Поліноз як у дитини, так і у дорослого не можна залишати без уваги. Фахівці МЦ «Парацельс» рекомендують розпочинати медикаментозну терапію протиалергічними препаратами за 2-3 тижні до того, як симптоми почнуть виявлятися в середині весняного та осіннього сезонів.
Деякі запобіжні заходи можуть обмежити алергічні симптоми. Необхідно навчитися розпізнавати, на який пилок у вас чи у вашої дитини алергія, та перевіряти щоденну кількість пилку. Оцінка відповідального компонента пилку, розсіяного повітря, конкретизується з допомогою календарів цвітіння.
З 10:00 до 16:00, у період найбільшої концентрації пилку, тримайте вікна закритими та уникайте активного відпочинку чи прогулянок за містом. Протягом дня на відкритому повітрі варто носити темні окуляри, сонячне світло посилює дискомфорт, пов'язаний із очними симптомами.
Повернутися