Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ВАЛЬГУСНА ДЕФОРМАЦІЯ СТОПИ

2019.04.11 16:56
ВАЛЬГУСНА ДЕФОРМАЦІЯ СТОПИБлизько 80% сучасних дітей страждають від порушень постави, плоскостопості та дисплазії. Однак це не всі ортопедичні проблеми, з якими доводиться мати справу батькам у міру дорослішання дитини. А знати про них необхідно, щоб не допустити погіршення стану і своєчасно почати терапію.
Деформація стопи у малюка дебютує якраз тоді, коли він робить свої перші кроки або трохи пізніше. Розглянемо одну з найпоширеніших ортопедичних патологій - вальгусну деформацію. При цьому дефекті висота зводу стопи знижена, відзначено х-подібне викривлення осей кінцівок, п'ята і пальчики малюка розгортаються назовні, хода незграбна.
Слід зауважити, що у дітей молодшого віку м'язово-зв'язковий апарат ще не сформований і вальгусное викривлення не рідкість. Але до п'яти років хода дитини повинна нормалізуватися. Якщо це не відбувається, то відкладати відвідування ортопеда не можна, так як існує ризик ускладнень: деформація суглобів, а також викривлення хребта.
Причини
Як не дивно це звучить, але головними винуватцями вальгусної деформації стають самі батьки. Татові з мамою не терпиться, щоб їхній малюк скоріше почав ходити, і вони наполегливо ставлять його на ноги, хоча опорно-руховий апарат ще не готовий до таких навантажень.
Своїми діями батьки закладають основи деформаційних процесів. Золоте правило, яке необхідно засвоїти молодим татам і мамам, полягає в наступному: малюк повинен сам зробити свої перші кроки тоді, коли його тіло буде до цього готове.
Інші причини вальгусної деформації: ослаблення м'язової тканини; ендокринні хвороби; родові травми; спадкова схильність; неправильно підібране взуття.
Симптоми
Крім того, що у дітей ніжки «іксиком», у них ще й сама стопа гладка, важка, потовщена. Помітити проблему не складно. Якщо малюк стоїть рівно на гладенькій підлозі, то його п'ятки «роз'їжджаються». Слід звернути увагу, як зношується дитяче взуття. Стоптується саме внутрішня поверхня, а не зовнішня. Присутні скарги на біль в ногах, дитина швидко втомлюється від ходьби.
Лікування
Проблема може бути вирішена консервативно або хірургічним методом. Консервативне лікування складається з фізіотерапевтичних процедур, курсів масажу, використання ортопедичного взуття.
Дитина з даною патологією повинна багато рухатися. На додаток до звичайних тонізуючих вправ, які необхідно виконувати щодня, існує спеціальний комплекс, що коректує форму стопи. Позитивні ефекти дають присідання, при яких ніжки не відриваються від підлоги, ходіння по масажному килимку у ванній, в теплій воді. Також в миску можна насипати піску, гравію або будь-якої крупи, щоб дитина походила по цьому пару хвилин. При масажі ніг особливу увагу слід приділяти задній поверхні гомілки. Масажні рухи можуть бути виконані батьками, проте краще довірити цю роботу фахівцю.
Для успішної корекції вальгусної стопи, як згадувалося вище, необхідно носити спеціальне взуття з жорсткою спинкою. Воно повинне підбиратися індивідуально і бути надійно закріпленим під час ходьби. Важливо, щоб взуття відповідала розміру стопи дитини, було виготовлене з високоякісного матеріалу, який не натирає шкіру і дозволяє стопі дихати. Також ортопедичні устілки допомагають зберігати правильне положення стопи при ходьбі. Їх підбирає ортопед в залежності від особливостей стопи і стадії розвитку захворювання.
У деяких випадках, дитині, яка страждає вальгусною деформацією, призначають хірургічне лікування. Показаннями до втручання є ті випадки, коли немає видимих результатів від консервативних методів лікування, патологія прогресує, з'являються незворотні процеси, наявність порушень викликає у дитини дискомфорт і біль.
Профілактика
Щоб запобігти розвитку захворювання, від батьків не потрібно надзусиль. Це прості правила: не ставте малюка на ніжки, якщо він ще не досяг 8-місячного віку; будьте уважні при виборі взуття (жорстка спинка, невеликий каблучок); зміцнюйте імунну систему дитини, вживайте заходів запобігання рахіту (сонце, вітамін Д); не забувайте про гімнастику та профілактичний масаж.
Якщо у вас з'явилися підозри щодо деформації стопи у дитини, слід нанести візит лікарю, оскільки стан має тенденцію до прогресу. Ортопед МЦ «Парацельс» оцінить стан малюка і підбере найбільш відповідний метод лікування.
Повернутися