Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

БОЛІ В СУГЛОБАХ

2019.05.27 17:02
БОЛІ В СУГЛОБАХБолі в суглобах можуть бути як симптомом багатьох патологічних станів, так і результатом простої втоми або інфекцій. У деяких випадках це прояв патологій, які зачіпають сам суглоб, кісткові структури, сухожилля або навколишні м'які тканини. Вони також можуть бути зумовленими нейропатичними станами або системними запаленнями.
Загалом, суглобовий біль пов'язаний зі зміною об’єму і температури в суглобі, який стає опухлим, червоним і гарячим. Інші можливі супутні симптоми включають в себе жорсткість суглобів, зниження рухливості і оніміння.
Причини
Причини суглобових болів різноманітні. Часто вони є наслідком суглобової чи перисуглобової травм, таких як перелом, вивих і розтягнення зв'язок. Хворобливі прояви можуть залежати від наявності вогнища запалення (артрит) або дегенеративного та прогресуючого процесу, що зачіпає хрящові подушечки, розташовані між суглобами (артроз).
Ряд найбільш поширених захворювань, які супроводжуються болем у суглобах, це: ревматоїдний артрит, бурсит, подагра, системний червоний вовчак, саркоїдоз, остеомієліт, лейкоз і рак кісток. Відомі стани, нерідко пов’язані з суглобовими болями: менінгит, гепатит, остеопороз, передменструальний синдром і менопауза. Нарешті, біль в суглобах може виникнути в результаті прийому різних ліків, включаючи антибіотики та хіміотерапію.
Ознаки
Болі в суглобах проявляються в поєднанні із загальними симптомами, які потім стають більш конкретними, в залежності від причини, що викликала їх. Симптоми, пов'язані з болем в суглобах, включають в себе: труднощі при русі і ходьбі, втома, м'язова слабкість, зниження чутливості шкіри, печіння, свербіж.
Діагностика
Щоб проаналізувати причин, яві викликають біль в суглобах, Вам слід проконсультуватися з сімейним лікарем МЦ «Парацельс». Оцінка больових характеристик і будь-яких пов'язаних з ними симптомів необхідна для правильної інтерпретації цього прояву, для розуміння їх походження і ступеня серйозності.
Результати анамнезу та фізичного обстеження допомагають вирішити, чи потрібні додаткові аналізи для визначення причин виникнення болю в суглобах.
Якщо картина незрозуміла, можуть знадобитися більш глибокі дослідження для виключення або підтвердження діагностичних підозр. Наприклад, може бути показане УЗД, щоб оцінити стан м'яких тканин, наявність гематом, набряків, потовщень на рівні уражених суглобів. Інші дослідження включають в себе аналізи крові, сечі, синовіальної рідини, МРТ.
Лікування
Для планування найбільш підходящого і ефективного лікування, лікар повинен точно знати причини виникнення болю. Насправді, стратегій для пом'якшення цього симптому багато, і необхідно цілеспрямовано втручатися в чинники, які його викликали. На жаль, не всі патологічні стани, що супроводжуються болями в суглобах, можуть бути вилікувані, але їх можна тримати під контролем або полегшувати з симптоматичної точки зору.
У гострій фазі слід забезпечити суглобам спокій не менше 7 - 15 днів і приймати анальгетики, протизапальні засоби, кортикостероїди, а іноді - міорелаксанти, щоб дозволити суглобам рухатися.
У найбільш серйозних і виснажливих випадках може знадобитися хірургічне втручання, аж до заміни суглоба штучним протезом. У періоди між загостреннями корисні реабілітаційна фізіотерапія та курси масажу.
Профілактика
Щоб зменшити частоту і тривалість епізодів болю, слід вдатися до деяких запобіжних заходів - уникати перевантажень, травм, різких рухів, максимально обмежити вживання алкоголю і куріння, а також підтримувати в нормі вагу, дотримуватися збалансованої дієти, особливо щодо споживання солі.
Повернутися