Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ У ДІТЕЙ

2020.02.12 17:51
ГОЛОВНИЙ БІЛЬ У ДІТЕЙЗа статистичними оцінками діти страждають від головного болю набагато частіше, ніж ми могли б припустити. Дана проблема зачіпає близько 30% дітей шкільного віку. На щастя, в більшості випадків головний біль - минуще явище і піддається лікуванню. Однак іноді це може бути ознакою дуже серйозних основних захворювань.
Типи головного болю
Головні болі, по суті, можна розділити на дві великі групи: первинні і вторинні. Первинний біль викликають зазвичай екологічні, гормональні чинники або спосіб життя. Головний біль напруги та мігрень - частина цієї групи. Вторинні болі провокуються іншими патологіями і є лише їх симптомом.
Фактори ризику і причини
Головний біль у маленьких дітей з однаковою частотою зустрічається як у хлопчиків, так і у дівчаток. У підлітковому ж віці дівчата страждають від патології частіше за хлопців.
Головні болі у дітей викликаються причинами різного походження, це може бути:
- стрес, (як фізичний, так і психологічний) ;
- розлади сну;
- зміни клімату;
- порушення в харчуванні, запор;
- синусит;
- брекети на зубах.
Як уже згадувалося вище, головний біль може бути ознакою таких основних захворювань, як менінгіт, менінгоенцефаліт, пухлини головного мозку і т.д. З цієї причини ніколи не слід його недооцінювати у дітей, особливо, якщо він виникає у зв'язку з високою температурою, запамороченням, порушеннями зору і напругою потиличних м'язів.
Симптоми і ускладнення
Найбільш поширені види головного болю в педіатрії - мігрень і головний біль напруги. Їх симптоми відрізняються. Типові симптоми мігрені: пульсуючий та інтенсивний біль, в більшості випадків - двосторонній, його може супроводжувати нудота і блювота, біль в животі та кінцівках, шкірні покриви бліді.
Ознаки головного болю напруги складаються із стискаючих відчуттів середньої та легкої інтенсивності, світлобоязні, посиленні при гучних звуках.
Такі стани негативно впливають на життя дитини, можуть викликати поведінкові проблеми, труднощі з концентрацією уваги, що погіршують шкільне навчання. Тяжкість наслідків головних болів у дітей залежить від частоти нападів, з якою вони відбуваються.
Терапія
Для успішного подолання проблеми, перш за все, необхідно визначити з яким саме типом головного болю дитині доводиться мати справу. Що стосується вторинного головного болю дуже важливо виявити першопричину, а потім усунути її. Самолікування тут неприпустиме, і дитину слід показати сімейному лікарю. Фахівці МЦ «Парацельс», після того, як буде з'ясована причина, призначать адекватне лікування.
Для терапії первинного головного болю застосовують анальгетики та нестероїдні протизапальні препарати. Доза препарату, яку слід вводити дитині, залежить від віку і маси тіла та встановлюється індивідуально.
Корисні поради
В доповнення до будь-якої лікарської терапії, яку призначить сімейний лікар, батьки дитини можуть слідувати деяким простим порадам, спрямованим на запобігання і зменшення інтенсивності нападів головного болю.
Необхідно забезпечити дитині здоровий спосіб життя і харчування. Вона повинна лягати спати в один і той же час. Якщо це необхідно, забезпечте денний сон. Не перевантажуйте дитину надмірною діяльністю, піддаючи зайвому стресу.
Повернутися