Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ЕНТЕРОБІОЗ (ГОСТРИКИ)

2020.05.28 20:36
ЕНТЕРОБІОЗ (ГОСТРИКИ)Яке найпоширеніше паразитичне захворювання у дітей? Відповідь очевидна, це - гострики. Рідко яку матусю обійшла стороною проблема глистів у дитини. Це й не дивно, малюки прагнуть все пізнати, спробувати на смак, не піклуючись особливо про гігієну.
Ураження гостриками носить наукову назву - ентеробіоз, від латинської назви паразита - Enterobius vermicularis. Улюблене місце цих гельмінтів - тонкий кишечник.
Гострики характеризуються особливістю будови: самки «озброєні» загостреним хвостом, що нагадує меч. Саме він травмує поверхню слизових оболонок. Дорослі самки мають довжину від 8 до 13 мм. Самці значно дрібніші, їх довжина від 2 до 5 мм, а хвіст спіралевидно загинається. Незважаючи на свої невеликі розміри, гострики видно як тонкі білі нитки.
Причини і фактори ризику
У більшості випадків діти заражаються ентеробіозом, ковтаючи яйця глистів, які можуть потрапити в рот через їжу, контакт із забрудненими і зараженими предметами. Наукові дослідження показали, що на руках яйця гостриків можуть виживати протягом декількох годин, а на забруднених об'єктах - до трьох тижнів.
Дитина розчісує свербляче місце, заносячи яйця собі під нігті. Якщо не мити руки, то яйця розсіюються і осідають на ліжку, іграшках і предметах побуту.
До факторів, які підвищують ризик захворюваності, відносяться:
• погана особиста гігієна;
• звичка гризти нігті;
• місця масового скупчення людей (садки, школи, ігрові майданчики);
• вживання немитих фруктів і овочів.
Симптоми ентеробіозу
Ознаки хвороби починають проявлятися через два тижні після зараження. Основний симптом - анальний свербіж, який посилюється вночі. Це пов'язано з тим, що статевозрілі самки виходять через анальний отвір і відкладають яйця в періанальні складки. Через кілька днів свербіж припиняється, а через три - чотири тижні знову з'являється, що співвідноситься з життєвим циклом гостриків. При огляді періанальної області відзначається почервоніння, розчухи, алергічна реакція.
Менш виражені ознаки ентеробіозу: неспокійний сон; плаксивість; біль у животі; нудота; блювота; зниження апетиту і ваги. Можливе приєднання вторинної інфекції: вульвовагініту, парапроктиту, дерматиту, фолікуліту.
Діагностика
Головний діагностичний тест при ентеробіозі - це періанальний зішкріб. Щоб отримати достовірний результат, аналіз слід повторити через тиждень. Також призначається загальний аналіз крові. Про наявність глистяної інвазії свідчитимуть підвищені показники еозинофілів. А аналіз калу допомагає визначити вид глистів.
Лікування і профілактика
Ентеробіоз доставляє дитині значні неприємності. Порушується сон і робота шлунково-кишкового тракту. При підозрах на глистяну інвазію ви можете звернутися до фахівців МЦ «Парацельс». Наші лікарі допоможуть вам швидко і ефективно впоратися з проблемою. Терапевтична стратегія підбирається з урахуванням індивідуальних особливостей дитини, віку, маси тіла.
Лікування включає в себе застосування антигельмінтних препаратів і направлене на ліквідацію не тільки дорослих особин, а й личинок, яєць. Не рекомендується займатися самолікуванням і підбирати засоби без попередньої медичної консультації, щоб уникнути інтоксикації організму і інших побічних ефектів.
Одних лише антигельмінтних препаратів недостатньо. Необхідний прийом сорбентів для того, щоб вивести продукти життєдіяльності гостриків, антигістамінних засобів - при наявності алергічних реакцій.
Щоб виключити повторне зараження, лікування повинні пройти всі члени сім'ї. Також слід перепрати білизну і обробити її гарячою праскою, провести вологе прибирання приміщення. Через два тижні після лікування дитину потрібно повторно обстежити.
Щодо превентивних заходів рекомендується прати білизну при високих температурах (60°C), коротко підрізати нігті дитині, піклуватися про інтимну гігієну, формувати у малюка базові гігієнічні навички.
Повернутися