Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

Про переваги грудного вигодовування

2014.11.06 14:07
ПРО ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

Грудне вигодовування є, звичайно, природнім процесом. Однак існує міф, згідно якого, годування грудьми - це не таке вже й легке заняття.

І впровадженню цього міфу в свідомість сучасних молодих жінок сприяло те, що останні 30-40 років кілька поколінь матерів віддавало перевагу штучному вигодовуванню, і тоді такий вибір вітався, як прогресивний і успішний.

Але якою б привабливою не видалася упаковка з дитячою сумішшю мамі або бабусі, природа розумніша самого іменитого виробника, і грудне молоко - найкращий вибір для здоров'я дитини.

На запитання: «Чи збираєтеся ви годувати дитину грудьми?», - понад 90% вагітних відповідають ствердно. Але потім, після народження малюка, далеко не всі втілюють в життя своє бажання.

Тріщини сосків, мастит, лактостаз, нестача молока ... Коли жінка зустрічається з перешкодами на самому початку годування, налагодити процес грудного вигодовування стає дійсно важко, і виникає спокуса махнути на все рукою і послати чоловіка в найближчу аптеку за дитячим харчуванням.

Не поспішайте це робити. Часи дефіцитних «Малюків» минули і на сьогодні дитячі суміші представлені на ринку воістину в мегаасортименті. Давайте подивимося, які кроки можуть допомогти молодій матері запобігти можливим труднощам, щоб годувати грудьми довго і щасливо.

«А чи вистачить у мене молока чи не вистачить?» - це класична дилема молодої матусі. Відповідь типу: «Хто знає», - в корені не вірна. Приберіть сумніви і довіряйте своєму тілу, воно має все, що потрібно, щоб нагодувати вашу дитину. У перші години і дні після народження дуже важлива підтримка медпрацівників, яка може полегшити успішний запуск грудного вигодовування, або, навпаки, перешкоджати йому.

В ідеальному варіанті після народження дитина лежить на грудях мами, їх залишили в спокої, він знаходить груди і смокче перші краплі молозива.

Мама і малюк «знаходять» одне одного і це хороший старт для успішного грудного вигодовування. Щоб молоко початок вироблятися, необхідно годувати грудьми, коли вам здається, що малюк просто цікавиться своїми ручками, підносить їх до рота, відкриває і закриває ротик, повертає голівку, зітхає, неспокійний.

Мама повинна відразу зловити і зрозуміти ці сигнали. А для цього вона повинна бути поруч з дитиною завжди - і в день і в ночі. Плач - це коли вже поїзд пішов, мама не зрозуміла мови міміки і жестів, це пізня ознака голоду. Слід мати на увазі, що грудному вигодовуванню можна серйозно завадити, якщо малюк приходить до грудей занадто втомлений або нервовий.

Дуже важливо для молодої мами НЕ ДИВИТИСЯ НА ГОДИННИК! Грудне вигодовування не має годин.

Тільки малюк знає, коли його шлуночок порожній і прийшла пора підкріпитися. У перші дні життя часті і довгі годування (10 - 12 і більше протягом 24 годин) є нормою і дозволяють стимулювати вироблення молока.

Грудне вигодовування для дитини - джерело їжі, пиття і комфорту. Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що в перші шість місяців життя дитина ні в чому, крім грудного молока не має потреби. (У гастрономічному сенсі, звичайно.) Всілякі чайки з трав, вода, соски можуть завадити складному і вже налагодженому механізму попиту і пропозиції молока з негативними наслідками для вироблення молока, і, отже, росту дитини.

Забудьте про контрольне зважування, викиньте ваги, або подаруйте ворогові. Це було нормою колись, тепер морально застаріло. Для здорових дітей, що народилися в строк, контрольне зважування абсолютно не рекомендується.

Одержимість вагою дитини до і після годування є генератором тривоги, яка не має під собою підстав і не дає ніякої корисної інформації, так як унікальний склад материнського молока змінюється не тільки протягом 24 годин, а й протягом одного годування. Можливо, дитина отримала кілька міліграмів молока, але дуже багатого і концентрованого, а показання ваг лише засмучують матусю.

Коли у вас народжується дитина, родичі, друзі та знайомі чомусь вважають своїм священним обов'язком висловити з приводу вашого годування свою думку.

То свекрусі здається, що малюка ви годуєте занадто часто, а вашій мамі - занадто довго.

А ви впевнені, що у вас взагалі є молоко? А воно поживне?

Не слухайте і не турбуйтеся з приводу коментарів тих, хто, м'яко кажучи «не в темі» і лише повторює старі кліше, необґрунтованість яких доведена наукою.

Тріщини, застій молока, запалення молочної залози, гіполактія? Можливо, ви зіткнетеся з подібними проблемами.

Не впадайте у відчай, все можна подолати. Фахівці Медичного центру «Парацельс» завжди раді надати вам оперативну та кваліфіковану допомогу. А в разі необхідності, ви можете взяти у нас в оренду електричний молоковідсмоктувач Medela Swing.

Пам'ятайте, що годування грудьми - це радість і вищий дар ні з чим незрівнянного відчуття єдності зі своїм малюком, а ваше молоко - унікальне і ідеальне саме для вашої дитини.

Повернутися