Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ДИТИНА НА ПЛЯЖІ. БЕЗПЕЧНИЙ ВІДПОЧИНОК

2021.07.23 15:19
ДИТИНА НА ПЛЯЖІ. БЕЗПЕЧНИЙ ВІДПОЧИНОККоли як не влітку відправлятися до моря, озера, або хоча б річки? Пора пляжного відпочинку в розпалі. Ми всі прекрасно пам’ятаємо про те, що сонце, повітря і вода - наші найкращі друзі, але неправильно організований відпочинок здатний принести і неприємні наслідки: перегрів, сонячний опік, переохолодження, застуду. А безвідповідальне ставлення до питання пляжного відпочинку загрожує серйозними травмами і навіть летальним наслідком. Тому, якщо ви зібралися з дітьми до водойми, не зайвим буде нагадати собі про елементарні правила безпеки.
З якого віку можна брати малюка на пляж? Відповідь на це питання буде індивідуальною для кожної дитини, так як залежить від загального стану здоров'я і розвитку. У дітей до року система терморегуляції розвинена недостатньо, і існують ризики перегріву та теплового удару. Малюки до трьох років не повинні перебувати під прямими сонячними променями. Меланін в шкірі ще виробляється недостатньо. Для профілактики рахіту буде цілком достатньо того ультрафіолетового опромінення, який отримає дитина в тіні.
Спеціалісти МЦ «Парацельс» відзначають, що безпечний період перебування на пляжі - з раннього ранку до 10 годин, а потім - після обіду, з 17 годин, в цей час інсоляція не так активна. Режим безпечних сонячних ванн для дитини такий: 5 хвилин під відкритим сонцем, півгодини - в тіні, далі збільшуємо перебування під прямими променями на 5 хвилин. Обов'язково використовуйте сонцезахисний крем і стежте за станом шкіри дитини, сонячна алергія - досить поширене явище.
Виходити на пляж рекомендується через годину після прийому їжі. Наше головне завдання - не допустити зневоднення організму. Дитину слід часто поїти негазованою водою або соками .
Як одягнути дитину на пляж?
Подбайте про те, щоб одяг був із натуральних тканин, бажано світлий. Не забудьте про панамку або бандану. Яскравий головний убір допоможе вам розрізнити свою дитину серед натовпу інших дітей. Сухі трусики - для переодягання після купання, щоб малюк не залишався в мокрій білизні, і захисту від інфекцій. Малючки-голячки виглядають, звичайно, дуже зворушливо, але треба розуміти, що пляжний пісок не стерильний і на ньому знаходяться мільйони яєць паразитів.
Безпека в воді
Маленьких дітей потрібно в воду заносити на руках, щоб контролювати ситуацію. Температура води повинна бути вище 20С. Час купання збільшується поступово, починаючи з 5 хвилин. Максимально допустима глибина - по груди маляті. Пам'ятайте, що повністю покладатися на надувний круг можна, це - іграшка, дитина легко може вислизнути з нього, не садіть малюка на надувний матрац. Не дозволяйте пірнати.
Як допомогу в екстреній ситуації?
Якщо ви помітили, що щось йде не так, дитина сильно почервоніла або, навпаки, стала дуже бліда, у неї гаряча шкіра, змінилася поведінка - стала примхливою або агресивною, почастішало дихання, з'явилася блювота, необхідно вжити термінових заходів. Все це може бути симптомами теплового удару - гіпертермії .
В першу чергу перемістіть дитину в тінь, а ще краще - в прохолодне приміщення. Обітріть шкіру тканиною або губкою, змоченою в холодній воді. Можна зробити примочки на лоб, шию, згини ліктів і під коліна. Забезпечте рясне питво теплою водою кожні півгодини. Холодні напої здатні спровокувати блювоту.
При легкому та середньому тепловому ударі така перша допомога - запорука успішного одужання. Важка гіпертермія в 30% випадків закінчується летально. Викличте швидку допомогу, якщо симптоми вас насторожили. Слід знати, що тепловий удар вимагає досить тривалого лікування, на відновний період йде кілька тижнів. В цей час заборонено виходити на вулицю і необхідно дотримуватися постільного режиму.
Повернутися