Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ЗАКЛАДЕНІСТЬ ВУХ. ПРОЦЕДУРА ПРОДУВАННЯ

2021.09.07 18:16
ЗАКЛАДЕНІСТЬ ВУХ. ПРОЦЕДУРА ПРОДУВАННЯНерідко при захворюваннях носоглоткової порожнини дитину турбує закладеність вух. Так відбувається через набряклість слизової оболонки слухової труби. Її носоглотковий отвір закривається, і барабанна порожнина не вентилюється. При ускладненні обміну повітря природний дренаж проходу порушений, і секрет, який виділяється залозами середнього вуха, застоюється. Це веде до збоїв нормальної роботи системи слуху.
Інфекційне запалення євстахієвої труби і середнього вуха носить назву тубоотит. Провокуючими факторами захворювання стають:
• алергени;
• аномалії носоглоткових структур (аденоїди);
• викривлення носової перегородки;
• тривала тампонада носа при кровотечах;
• різка зміна атмосферного тиску.
Діти хворіють тубоотитом частіше дорослих через те, що у них коротша довжина слухового проходу, та інфекції легше проникнути всередину середнього вуха. Батьки починають підозрювати лихе, коли малюк плаче при дотику до хворого вуха, вередує, у нього порушується сон і апетит. Дитина старшого віку скаржиться на закладеність вух, біль. Будь-який з названих симптомів - вагомий привід звернутися за ЛОР-допомогою .
Найбільш простим і ефективним терапевтичним методом при закладеності вух вважається продування слухових труб по Політцеру. Пройти його можна в МЦ «Парацельс». Передувати стану, крім тубоотиту, можуть: гайморит, травма внутрішнього або середнього вуха, сірчані пробки.
Маніпуляція в цілому займає 10 - 15 хвилин. Призначається 5 - 8 сеансів, з інтервалом в 1-2 дня. Поліпшення настає після першої ж процедури .
Як проходить процедура?
Перед продуванням слід очистити від слизу носову порожнину. Потім, щоб зменшити набряк, слизова оболонка зрошується судинозвужувальним препаратом. Маніпуляцію проводять за допомогою спеціального Політцерівского балону.
В середнє вухо накачується повітря об'ємом близько 400 мл. Наконечник апарату вставляється в ніс і затискається. За командою пацієнт робить ковтальні рухи або говорить повільно, по складах, певні слова («шо-ко-лад»). На кожному складі груша апарату стискається, і повітря рухається через слухову трубу в барабанну порожнину. Під час маніпуляції лікар задіює отоскоп. Про те, що слуховий прохід звільнений, кажуть шиплячі звуки в приладі. Якщо в слуховій трубі є перешкоди, чути клацання, а при запаленні - тріск. У разі наявності серозних або гнійних скупчень, будуть чутні булькаючі звуки.
При всій, нібито видимій простоті процедури, її не можна проводити в домашніх умовах. Барабанна перетинка - дуже чутлива й тонка, її легко травмувати при самостійному продуванні вух без нагляду лікаря.
Найчастіше результатами такого самолікування стають:
• розрив барабанної перетинки;
• гнійний отит;
• емфізема підшкірної клітковини;
• кровотеча.
Якщо вам довелося зіткнутися з подібними наслідками домашнього продування, негайно зверніться на консультацію до отоларинголога.
Чи болюча процедура?
Це питання турбує багатьох батьків. Ні, маніпуляція не заподіює болю. Однак дитина може відчувати незначний психологічний дискомфорт, особливо, якщо вона проходить процедуру в перший раз.
Професійно проведене продування не травматичне, і не вимагає відновного періоду після курсу. Однак слід проявити пильність у разі інфекційних хвороб. При загостренні сеанси слід припинити.
Повернутися