Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ЗРИГУВАННЯ У НОВОНАРОДЖЕНОГО

2023.05.08 14:34
ЗРИГУВАННЯ У НОВОНАРОДЖЕНОГОУ перші місяці життя батьки можуть зіткнутися з таким станом у дитини як зригування, яке проявляється після годування. Епізодам зригування у новонародженого передують дратівливість та плач. У молодих батьків це явище викликає занепокоєння, але зазвичай воно носить тимчасовий характер і проходить при відлученні від грудей, тобто при включенні твердої їжі. Тільки у певних випадках відрижка новонароджених може залежати від більш важкої основної патології.
Чому малюк зригує?
Зригування новонароджених в основному зумовлене незрілістю нижнього стравохідного сфінктера - м'язового кільця, розташованого між стравоходом та шлунком, що регулює односпрямоване проходження їжі між цими двома органами. Ця структура ще не повністю розвинена у дуже маленьких дітей і може призвести до зворотного відтоку вмісту шлунка.
Зригування у новонародженого, що має стійкий характер або супроводжується вираженими симптомами (втрата ваги, плач, що повторюється, відраза до їжі, сильне блювання або зі слідами крові та ін.), може бути показником основного патологічного стану, в тому числі:
• харчової непереносимості;
• езофагіту;
• закупорки чи звуження стравоходу.
Що провокує зригування?
Зригування у новонародженого може виникнути в результаті поєднання загальних факторів, яких часто важко уникнути. Порушення може просто залежати від того, що повітря, яке немовля проковтує під час ссання молока, залишається в рідині. Іноді рефлюкс виникає, коли дитина їсть більше, ніж необхідно.
Таким чином, факторами ризику можна назвати: майже повністю рідку дієту, характерну для неонатального віку; надмірну швидкість пиття та кількість їжі.
Інші симптоми також можуть бути пов'язані з відрижкою новонародженого, наприклад: поганий апетит, що супроводжується почуттям відрази до їжі; частий плач, особливо після їжі та вночі. До зригування може приєднуватися і блювота, але це рідкісне явище.
Якщо відрижка у дитини викликана більш серйозним захворюванням, то можуть спостерігатися ознаки недорозвинення або повільного росту, пов'язані з відмовою або труднощами з прийомом їжі: втрата маси тіла; частий кашель; гикавка; повторювані висипання. У дітей з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою можуть виникати хронічні респіраторні прояви. Деякі наукові дослідження припускають, що часті епізоди зригування в неонатальному віці здатні призвести до розвитку гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у пізньому дитинстві.
Як допомогти? Щоб оцінити серйозність проблеми, необхідно показати дитині лікарю. Ви можете звернутися до фахівців МЦ «Парацельс». Як згадувалося вище, відрижка у новонароджених має тенденцію спонтанно проходити при відлученні від грудей. Тим часом, однак, лікар може порекомендувати деякі прості запобіжні заходи. Давайте дитині їжу невеликими порціями, але частіше; зважайте на швидкість годування; Тримайте дитину на руках протягом 20-30 хвилин після прийому їжі, бажано у вертикальному положенні. Уникайте лежання відразу після годування. Зверніть увагу на соску: занадто вільна або занадто туга соска може призвести до того, що дитина заковтуватиме повітря. При неефективності цих засобів або підтвердженні наявності алергії на коров'яче молоко, або гастроезофагеальної рефлюксної хвороби необхідно вдаватися до специфічної терапії.
Повернутися