Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

МОЛОЧНІ КІРОЧКИ НА ГОЛОВІ

2023.06.06 17:51
МОЛОЧНІ КІРОЧКИ НА ГОЛОВІ: ЩО РОБИТИ?Молочні кірочки, відомі під медичною назвою неонатальний себорейний дерматит - захворюванням, що вражає шкіру голови багатьох немовлят. Проявляється явними ознаками лущення шкіри, що супроводжуються лусочками та кірками жовтуватого кольору, які розташовуються переважно на волосистій частині голови.
Висип, пов'язаний з цим дерматитом, має тенденцію бути також помітним навколо вух, брів або повік, а може вражати підборіддя та перигенітальну ділянку. Статистично молочні кірочки зустрічаються у приблизно половини новонароджених немовлят, а потім вони зникають без необхідності спеціального лікування. На щастя, зазвичай це не сверблячий стан, який не завдає особливого дискомфорту новонародженому. Тільки у важких випадках необхідне медичне втручання.
В чому причина?
Точну причину дерматиту не встановлено. Перша гіпотеза: передбачається, що тут грають роль материнські гормони (андрогени), які після народження залишаються у крові дитини, змінюючи її гормональний баланс. Активність сальних залоз стимулюється, збільшуючи вироблення шкірного сала. Клітини рогового шару, завдяки шкірному салу, добре прилипають до нижчого шару шкіри, замість того, щоб піддаватися нормальному відлущуванню.
Друга гіпотеза полягає в тому, що молочні кірочки виникають через перенаселеність шкіри голови грибками Malassezia furfur, які зазвичай присутні на шкірі та поводяться як ліпофільні сапрофіти, тобто харчуються жирними речовинами, що присутні у шкірному салі. Оскільки це дріжджі, які також трапляються на нормальній шкірі, цей дерматит не вважається заразним.
Часто себорейний дерматит знову з'являються в період статевого дозрівання, коли надвиробництво шкірного сала знову пов'язане з гормональною перебудовою організму.
До факторів ризику слід зарахувати: харчову алергію; грибкові інфекції; коросту.
Чим допомогти?
Хоча захворювання має тенденцію до мимовільного вирішення з можливими рецидивами в ранньому дитинстві, загоєння можна прискорити, якщо пом'якшити струпи рослинними оліями (рисовою, горіховою, оливковою тощо), які наносяться на шкіру за якийсь час до миття голови.
Однак за наявності молочних кірочок слід уникати засобів на основі тваринних жирів, оскільки це може сприяти росту грибка Malassezia furfur. Волосся слід розчісувати м'якою щіткою, уникаючи розтирання струпів, щоб прискорити їх видалення. У найважчих випадках, коли запалення має велику площу і створює дискомфорт дитині, доцільно використовувати спеціальні препарати, рекомендовані лікарем. Не намагайтеся займатися самолікуванням, яке здатне лише погіршити проблему, зверніться на консультацію до фахівців МЦ «Парацельс».
У певних випадках можуть бути рекомендовані продукти на основі кетоконазолу або селену – речовин, корисних для прискорення загоєння. Шампунь із селеном слід використовувати до двох разів на тиждень протягом місяця. Щоб тримати під контролем типові симптоми дерматиту, нема необхідності використовувати такий шампунь дуже часто.
Деяким пацієнтам рекомендується застосування кремів з вмістом кортизону для зменшення запалення. За показаннями наноситься такий крем або гель один раз на день або через день. Як правило, медикаментозну терапію слід продовжувати протягом кількох тижнів. Не використовуйте продукт понад рекомендовані дози.
Повернутися