Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ДІАРЕЯ НОВОНАРОДЖЕНОГО

2023.08.01 13:39
ДІАРЕЯ НОВОНАРОДЖЕНОГО Діарея - це розлад дефекації, що характеризується виділенням рясного та погано сформованого калу. Для того щоб говорити про діарею, повинні бути дотримані такі умови: не менше трьох випорожнень на день; зміни у кількості та якості фекалій (стул рідкий або напіврідкий); постійні позиви до дефекації, навіть за відсутності фекалій.
Діарея є не захворюванням, а неспецифічним симптомом, характерним для багатьох шлунково-кишкових патологій та станів, які не обов'язково є патологічними.
Діарея у новонароджених - симптом, який рідко проявляється сам собою; насправді, це часто супроводжується іншими нездужаннями, включаючи блювання, лихоманку, втрату апетиту та біль у животі.
Які особливості випорожнень та дефекації у немовлят на грудному вигодовуванні? Слід зазначити, що у немовлят стілець часто м'якої консистенції, оскільки вони харчуються материнським молоком – їжею, яка відповідає за м'який стілець. Зазвичай кількість щоденних дефекацій може сягати п'яти. Існує помітна тенденція до випорожнення після кожного годування груддю. Після першого місяця життя кількість щоденних дефекацій знижується до двох.
Які причини?
Причини діареї у новонароджених численні, серед них:
•    вірусні, бактеріальні, паразитарні інфекції;
•    харчові алергії;
•    споживання надто великої кількості фруктових соків.
•    ферментативний дефіцит.
Серед вірусів, які можуть викликати діарею у новонароджених, найбільш відомі та поширені: ротавірус, кишковий аденовірус, кальцивірус, астровірус та вірус грипу. Хоча ці віруси відрізняються один від одного, їх поєднує схильність до фекально-оральної передачі. Серед бактерій, які можуть викликати діарею у новонароджених, найбільш важливими є: сальмонела, шигела, стафілокок, кампілобактер та кишкова паличка. А серед паразитів – це гострики та лямблії.
Які ускладнення?
При тривалому перебігу та відсутності належного лікування діарея у новонародженого може призвести до втрати рідини та мінеральних солей, що призводить до зневоднення, а далі навіть до смерті.
Типові ознаки та симптоми зневоднення у новонароджених: сухість шкіри та губ; відсутність необхідності змінювати підгузник через знижений діурез; збудження та дратівливість; відсутність сліз при плачі; незвичайна сонливість та млявість; утворення западини на тім'ячці на маківці.
Чим допомогти?
Лікування діареї у новонароджених полягає у впливі на причину проблеми та симптоматичної терапії, спрямованої головним чином на запобіганню зневодненню. У деяких випадках доцільним є призначення антибіотиків, протипаразитарних засобів тощо. Проте буває так, що досить просто відмовитися від коров'ячого молока або фруктових соків.
Слід мати на увазі, що протидіарейні препарати протипоказані дітям віком до 12 років, тому вони категорично заборонені немовлятам із діареєю. Якщо вам довелося зіткнутися з цією проблемою, не займайтеся самолікуванням, а зверніться за допомогою до фахівців МЦ «Парацельс».
Підтримка водного балансу новонародженого, постачання його великою кількістю рідини – це наріжний камінь симптоматичної терапії. Однак хороша симптоматична терапія не обмежується перерахованим вище, а передбачає і скасування, принаймні, до закінчення розладу, всіх тих напоїв і твердої їжі, які можуть уповільнити процес одужання, оскільки потенційно здатні спровокувати діарею.
Повернутися