Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

БІЛЬ В СПИНІ У ДІТЕЙ: ПРИЧИНИ І ЯК ЙОГО УНИКНУТИ?

2023.10.02 11:34
БІЛЬ В СПИНІ У ДІТЕЙ: ПРИЧИНИ І ЯК ЙОГО УНИКНУТИ?Біль у спині в дитини завжди повинен привертати увагу батьків. Проте, за даними опитувань, майже половина дітей, які страждають на цей симптом, не пред'являють скарг. Біль також є суб'єктивною ознакою, яку у дітей часто применшують або сприймають як примху.
У довгостроковій перспективі біль у спині може призвести до низки проблем:
• порушення концентрації уваги в школі;
• ознак депресії;
• порушення сну.
Якщо біль повторюється чи турбує дитину, лише медичне обстеження здатне діагностувати причини стану. Звернутися на консультацію слід до дитячого ортопеда-травматолога МЦ «Парацельс». Може знадобитися рентгенологічне дослідження для перевірки хребців і хребта, щоб оцінити ситуацію. Лікар зможе відрізнити біль росту від м'язового напруження і шукатиме причини, які посилили біль у спині дитини.
Задовго до підліткового віку необхідно оцінювати стан хребта дитини, оскільки він щодня носить шкільний рюкзак, вага якого іноді становить близько 20% його власної ваги.
Біль у спині дітей - явище поширене, проте не можна його недооцінювати, більше того, біль не обов'язково пов'язаний зі сколіозом. Статистичні дані показують, що від 20 до 30% дітей віком від 6 до 13 років скаржаться на біль у спині.
Які причини болю у спині?
Одними з найпоширеніших причин болю в спині у дітей є погана постава, надмірна вага та ожиріння, скорочення годин сну, стрес, носіння тяжкості. Інші причини, що також заслуговують на увагу: захворювання спини, непідходяще взуття, невідповідний спорт.
Дуже часто батьки пов'язують біль у спині дитини з важкими шкільними рюкзаками, проте ортопеди та фізіотерапевти сходяться на думці щодо того, що хребет може витримати більш менш значне навантаження, якщо все робити правильно. Таким чином, носіння важких шкільних рюкзаків – це обтяжливий фактор, але не безпосередня причина болю у спині.
У дітей хребці тендітніші, оскільки вони ще хрящові. Хребет дитини дуже гнучкий, оскільки процес окостеніння ще не завершено. У віці від 8 до 10 років процес ще триває, а закінчуватиметься лише у віці від 14 до 25 років. М'язи хребта також наслідують таку динаміку розвитку, вони ростуть і розвиваються, стаючи опорою хребта. Наукові дослідження показують, що у підлітковому віці ріст кісток прискорюється, а м'язи розвиваються повільніше. Таким чином, підлітковий період є найважливішим та вирішальним у розвитку хребта. Будь-яке порушення у цей час може поставити під загрозу його розвиток, а будь-якій напрузі в хребті можуть протидіяти м'язи, які ще не встигли зміцніти. У довгостроковій перспективі це може спричинити біль.
Інші можливі причини болю в спині: контрактура, інфекція, пухлина, гіперкіфоз, спондилоліз. Сколіоз не є однією з причин, оскільки він рідко буває болючим.
Як запобігти?
Проведення часу перед екранами та гаджетами сприяє та посилює фізичну пасивність і є джерелом болю у шиї та головного болю. Рух стимулює ріст кісток та розвиток м'язів, але будьте обережні, обираючи вид спорту для дитини. Важливо навчити його правильно сидіти, щоб зменшити скелетно-м'язову напругу: таз повинен спиратися на спинку сидіння, а обидві ноги на підлогу. Обов'язково зверніть увагу на матрац, на якому спить дитина. Бажано, щоб це був ортопедичний виріб. Шкільний рюкзак вибирайте на широких лямках, і відрегулюйте їх так, щоб рюкзак добре сидів ззаду, не опускався нижче стегон.
Повернутися