Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ТЕПЛОВИЙ УДАР

2019.06.20 16:10
ТЕПЛОВИЙ УДАРЛіто в розпалі, і однією з головних небезпек, що підстерігають нас у спеку, стає тепловий удар. Цей стан викликається раптовим підвищенням температури тіла. Коли ми піддаємося тепловому стресу, механізми, що відповідають за терморегуляцію, можуть вийти з ладу.
Механізми запуску
Існує два варіанти механізму запуску теплового удару. Перший варіант - удар відбувається протягом 2 - 3 днів після старту події, зазвичай під час літньої спеки (сонячний удар). Другий варіант - тепловий удар від фізичних вправ після інтенсивних занять без акліматизації,
Тепловий удар представляє реальну загрозу здоров'ю тих, хто займається спортом в найспекотніші години дня. У подібних ситуаціях, незважаючи на потовиділення і охолоджуючу дію повітря, тепло, що виділяється тілом, набагато перевищує його розсіюючу здатність.
Потіння не є синонімом втрати ваги, і немає сенсу піддавати ризику своє здоров'я і навіть життя, знемагаючи від фізичних вправ на сонці. Інтенсивне потовиділення зменшує обсяг плазми, викликаючи підвищення температури тіла, роблячи нас ще більш сприйнятливими до теплового удару.
Симптоми
Перші симптоми теплового удару включають раптове загальне нездужання і швидке підвищення температури (вище 40 ° C), за яким слідують зміни в психічному стані (сплутаність свідомості, непритомність, судоми), тахікардію, зниження артеріального тиску. Іноді удару передує сильна спрага, головний біль, м'язові спазми і почуття нудоти, також втрата апетиту і запаморочення. При сонячному ударі шкіра виглядає сухою, червоною і гарячою. При ударі від інтенсивного фізичного навантаження пацієнт зазвичай сильно потіє.
Діагностика та ускладнення
Діагноз визначається шляхом оцінки температури тіла і результатів лабораторних тестів (аналіз крові, протромбіновий час, електроліти, креатинін, кальцій, печінковий профіль, аналіз сечі).
Тепловий удар вимагає невідкладної медичної допомоги. Якщо її не надати вчасно, виникають множинні порушення в м'язах, печінці, нирках, легенях і серці. Стан може ускладнитися:
• рабдоміолізом;
• гострою нирковою недостатністю;
• коагулопатією;
• гострим респіраторним дистрес-синдромом;
• незворотними ушкодженнями головного мозку.
Допомога
Застосування льоду і повне занурення тіла в холодну воду - одне з найбільш простих і ефективних втручань для тих, хто постраждав від теплового удару. Також можуть бути вжиті додаткові заходи, такі як натирання шкіри спиртом, витирання рушником, змоченим холодною водою, розміщення в прохолодному затіненому місці, внутрішньовенне введення сольового розчину. Будь-які процедури, що сприяють зниженню температури, можуть бути корисні.
Профілактика
Тепловий удар вражає головним чином дітей та людей похилого віку. У людини з ожирінням вірогідність смертельного результату від теплового удару в три рази вище, ніж у людей з нормальною вагою. Тим, хто знаходиться в групі ризику, дуже важливо дотримуватися простих заходів, продиктованим здоровим глуздом.
Не піддавайте себе впливу сонця в найспекотніші години дня, тримайте вагу під контролем, уникайте надмірного прийому їжі та вживання алкогольних напоїв.
Також фахівці МЦ «Парацельс» з метою попередження теплового удару рекомендують:
• носіть легкий, світлий і дихаючий одяг;
• пийте багато після заняття спортом;
• не робіть фізичних вправ, коли температура зовнішнього середовища перевищує 28 ° C.
А якщо типові симптоми теплового удару з'являються під час спортивних занять, то слід негайно їх припинити.
Повернутися