Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ІШЕМІЧНА ХВОРОБА СЕРЦЯ

2020.01.17 20:06
ІШЕМІЧНА ХВОРОБА СЕРЦЯЦікавий факт, вчені відзначають, що найбільше число серцевих нападів трапляється саме в січні. Святкування Нового року, Різдва, виявляється, не проходить без наслідків. Чому? По-перше, свята розцінюються нашим організмом як емоційний стрес, (нехай позитивний, але стрес). У зв'язку з цим підвищується викид гормонів стресу - кортизолу, адреналіну, створюється додаткове навантаження на серцево-судинну систему. По-друге, зимові холоди - причина спазму коронарних судин. По-третє, вплив значних доз алкоголю не можна скидати з рахунків.
Наше серце, щоб функціонувати належним чином, потребує певної кількості кисню і поживних речовин. Їх подача забезпечується коронарним кровообігом. У випадках зниженої подачі кисню, доступності поживних речовин і скорочення виведення продуктів метаболізму виникає ситуація, яка призводить до стану ішемії.
Термін «ішемічна хвороба серця» охоплює ряд патологічних станів, об'єднаних невідповідністю між споживанням і доставкою кисню до тканин серця. У пацієнтів, які страждають від цього, серце вимагає більше кисню, ніж можуть гарантувати коронарні артерії, тому виникає гіпоксичний стан міокарду.
Причини та наслідки
Виникненню ішемічної хвороби серця можуть сприяти безліч патологій, найбільш поширеними з яких є:
• хронічна стенокардія;
• серцева недостатність;
• інфаркт міокарда;
• атеросклероз.
Останній фактор - основна причина ішемічної хвороби серця. Атеросклероз - дегенеративне захворювання, яке сприяє накопиченню відкладень на внутрішніх стінках артерій. Ці відкладення зменшують просвіт судини і еластичність стінок. Кров змушена проходити через вузьку і жорстку судину, таким чином, піддаючи ризику її цілісність.
Локальна ішемія змінює роботу всього міокарду, генеруючи аритмії. У той же час зменшення потоку крові і кисню знижує силу скорочень серця через рефлекторний механізм, ще більше ускладнюючи ситуацію.
Ішемія виникає в двох випадках: за збільшеної потреби міокарду в кисні і / або зменшенні коронарного кровотоку. Цей дефіцит може бути тимчасовим або постійним. Саме в останньому випадку завдається найбільш серйозна шкода. Наслідки ішемії залежать від важливості пошкодженої судини.
Ускладнення
Тяжкість і тривалість ішемії визначають чи є пошкодження серця оборотними. Клітини серця можуть переносити нестачу кисню і поживних речовин протягом 20 - 360 хвилин, після чого вони вмирають. Клітинний некроз називають серцевим нападом, і, якщо він включає велику кількість клітин, може бути смертельним для людини.
Після своєї загибелі ці клітини не відновлюють свою функціональність, а заміщуються електрично і механічно інертною волокнистою рубцевою тканиною.
Лікування і профілактика
Лікування ішемічної хвороби серця базується на застосуванні засобів, які можуть контролювати прогресування захворювання і знижувати ризики нових ішемічних епізодів, - нітратів, бета-блокаторів, препаратів кальцію. Інгібітори агрегації тромбоцитів використовуються в профілактичних цілях, особливо у пацієнтів з множинними факторами ризику.
Профілактика спрямована на виявлення і корекцію основних факторів ризику: гіпертонії, сидячого способу життя, ожиріння, замісної терапії естрогенами жінками в менопаузі.
При виникненні сумнівів і питань щодо свого серцевого здоров'я звертайтеся до фахівців МЦ «Парацельс» для всебічної діагностики проблеми. Нам слід бути особливо пильними і обережними в зимові свята, і ні в якому разі не ігнорувати раптову біль за грудиною.
Повернутися