Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

Атопічний дерматит у дітей

2014.10.07 14:50
АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У ДІТЕЙ

Шкіра дитини з самого його народження потребує особливої ​​уваги і догляду. Адже вона набагато ніжніша і чутливіша, ніж у дорослих, і через це на неъ частіше чатують різні неприємності.

Одним з поширених і малоприємних сюрпризів для мами і малюка є дерматит.


Причин виникнення дитячого дерматиту може бути маса, це:

  • неправильний догляд
  • інфекційні хвороби
  • генетичний фактор
  • захворювання кишечника
  • дисбактеріоз

У медичних колах під терміном "дерматит" маються на увазі всі запальні реакції шкірного покриву, викликані різними подразниками.

Причини виникнення дерматиту та його симптоматика та методи лікування визначають множинні види захворювання:

  • себорейний
  • пелюшковий
  • контактний
  • атопічний.

І саме атопічний дерматит - лідер шкірних захворювань за частотою виникнення. Раніше його називали діатезом, почесухою Бенье і дифузним нейродермітом.

Перші прояви хвороби

Як правило, дають про себе знати у віці до півроку. Після 4-х років атопічний дерматит зустрічається досить рідко.

В підлітковому віці атопічний дерматит може носити хронічний характер з періодичними ремісіями і загостреннями. Буває й так, що хвороба дає про себе знати і в дорослих, а в запущеній формі може вражати рогівку ока.

Провідні прояви атопічного дерматиту - це шкірний свербіж, лущення і висипання червоного кольору. З часом на уражених ділянках виникають пухирці, наповнені рідиною. "Улюблені" місця хвороби у дітей до двох років - щічки, шия, лоб, ягодички і внутрішня поверхня суглобів.

Профілактика і Лікування

Як тільки у вашого малюка з'явилися перші симптоми дерматиту, терміново звертайтеся до педіатра. Пам'ятайте, що при правильно призначене лікування, атопічний дерматит піддається контролю.

Дуже важливо звернути особливу увагу на провокуючі хвороба чинники. Це можуть бути: молоко, яйця, пшениця, арахіс, цвіль, пил, шерсть домашніх улюбленців, корм для рибок, пральний порошок.

На всі ці перераховані вище фактори імунні клітини дитини можуть реагувати особливо гостро.

Ваші зусилля при терапії захворювання у малюка головним чином повинні направлятися на обмеження та зменшення впливу алергенів та підбір дієти.

Всі алергени повинні бути виключені з дитячого раціону, а якщо мама годує грудьми, то з її меню теж. В першу чергу заборона стосується консервованих, смажених і жирних продуктів, які організмом дитини не засвоюються в повному обсязі і перевантажують його шлунково-кишковий тракт.

Солодощі та цукор підсилюють бродильні процеси в кишечнику. Виключаємо манну і пшеничну каші. В період загострення хвороби годуюча мама повинна забути про червоні ягоди, соки і фрукти. Багато білків - теж зло, риба, птиця, бобові, соя, молоко виключаються із споживання.

Складно контролювати атопічний дерматит, якщо не вживаються заходи по поліпшенню мікроклімату в приміщенні, де перебуває дитина.

Необхідне щоденне вологе прибирання і регулярне провітрювання кімнати. Не забудьте прибрати килими, адже там мешкають цілі покоління пилових кліщів та інших синантропів.

Під суворою забороною в будинку з хворою дитиною куріння і різного роду ремонтні та лакофарбові роботи.

Зовнішнє лікування захворювання спрямоване на придушення запального процесу і зменшення свербежу і висипу. Лише фахівець порекомендує правильну схему лікування для вашого малюка.

Природно, самолікуванням займатися не варто, щоб не привести до погіршення стану дитини.

Повернутися