Онлайн
Консультація
Дізнатися ціни на послуги(Перелік послуг та цін)
X
Підписка на розсилку від Медичного центру Парацельс
Підписка на розсилку(новини та акційні пропозиції)
FaceBook

ЛІТО І КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ

2021.08.16 17:36
ЛІТО І КИШКОВІ  ІНФЕКЦІЇЛіто - не тільки прекрасна пора, коли ми можемо насолоджуватися сонцем, свіжими овочами, фруктами і ягодами, а й, на жаль, піковий сезон кишкових інфекцій. З настанням теплої погоди ризики захворюваності гострою кишковою інфекцією зростають в рази. Це пов'язано з тим, що підвищена температура створює сприятливі умови для виживання і розмноження патогенів у зовнішньому середовищі.
Від кишкової інфекції не застрахований ніхто, але найбільш схильні до неї діти у віці до трьох років. Адже імунітет маленької дитини ще дуже нестабільний і вразливий.
У чому небезпека кишкової інфекції?
Фактично мова йде про велику групу захворювань, вкрай контагіозних, які згубно впливають на шлунково-кишковий тракт. Збудниками стають віруси, бактерії , гриби, найпростіші. Найчастіше доводиться мати справу з дизентерією, сальмонельозом, ешеріхозом, ротавірусною інфекцією і стафілококової кишковою інфекцією.
Заразитися будь-якою з перерахованих вище інфекцій дуже легко: через продукти, побутові предмети, іграшки, брудні руки, воду в басейні або природній водоймі. Деякі патогени можуть переноситися комахами - мухами, тарганами.
Сприяють поширенню інфекції порушення харчових технологій, а також умов і термінів зберігання продуктів, контакт з хворими , недостатня особиста гігієна. Не останню роль відіграє і анатомо-фізіологічні особливості травної системи у дітей, наприклад, низька кислотність шлункового соку.
Які ознаки?
Загальні симптоми кишкової інфекції зводяться до підвищеної температури, ознобу, слабкості, головного болю, запаморочення. Може спостерігатися ломота в суглобах, закладений ніс, першіння в горлі. Це нагадує клінічну картину гострої распіраторні-вірусної інфекції. Однак кишкова інфекція паралельно супроводжується ще й шлунково-кишкової симптоматикою:
• нудотою;
• блювотою;
• діареєю;
• болями в животі.
Слід зазначити, що в умовах пандемії covid -19, можна сплутати деякі ознаки з тими, які характерні для коронавірусу.
У дітей кишкова інфекція здатна мати тяжкий перебіг з порушенням обміну речовин, зневодненням організму і виснаженням. Тому дуже важливо при перших же ознаках хвороби звернутися за допомогою до лікаря.
Чого робити не можна?
Фахівці МЦ «Парацельс» нагадують своїм пацієнтам, що самолікування може мати негативні наслідки. Не застосовуйте самостійно знеболюючі засоби. Зняття болю може утруднити діагностику в разі хірургічної патології.
Не можна використовувати закріплюють препарати, типу імодіуму або лопераміду. Справа в тому, що застосування цих засобів сприяє накопиченню патогенних токсинів в кишечнику, а це лише погіршить стан. Кишкова інфекція протікає легше, коли кишечник своєчасно спорожняється разом з токсинами.
Не кладіть на живіт грілку. Від неї легше не стане, а навпаки - запальний процес посилиться.
Лікування і профілактика
Терапія кишкових інфекцій передбачає в першу чергу лікувальне харчування. Кількість їжі повинна бути зменшена, а кратність годувань - збільшена. Краще використовувати протерті, легкозасвоювані страви. Важливим компонентом лікування є регідратація сольовими і глюкозними розчинами. Якщо дитина не може пити через блювання, призначаються крапельниці з розчинами Рінгера-Локка, альбуміну і т.п.
Показано застосування антибіотиків, кишкових антисептиків, ентеросорбентів. Симптоматична терапія включає жарознижувальні та спазмолітики.
Прогноз щодо кишкової інфекції у дітей хороший. Однак слід мати на увазі, що захворювання не забезпечує тривалого імунітету.
Щоб не зіткнутися з кишковою інфекцією, дотримуйтесь елементарних санітарно-гігієнічних норм, проводите дезінфекцію посуду, іграшок, навчайте дітей навичкам особистої гігієни. Не варто купувати продукти на стихійних ринках, розрізані кавуни чи дині. Також мийте проточною водою овочі, фрукти і ягоди перед їжею, навіть якщо вони виросли на вашій присадибній ділянці.
Повернутися